Microsoft Office je asi nejpoužívanějším balíkem pro produktivitu nejen u korporátních uživatelů.

Nová pravidla uvádějí Windows 10 jako jedinou podporovanou edici operačního systému od Microsoftu po 14. lednu 2020, což je datum, kdy bude ukončena podpora „sedmiček“.

Jednorázová platba nebo předplatné

Hlavní rozdíl mezi Office 2019 a Office 365 tedy bude v tom, že za první variantu lidé zaplatí pevně stanovenou cenu a o nic dalšího se již nebudou muset starat. Proti tomu druhé zmiňovaná verze je nabízena za měsíční či roční předplatné.

Uživatelé tak získají nejnovější podobu aplikací Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, Visio, Access a Publisher. Sluší se nicméně podotknout, že poslední čtyři jmenované programy jsou určené výhradně pro Windows. Microsoft totiž jinak bude balík Office 2019 nabízet také pro macOS od Applu.

Proti stařičkému Officu 2016 nabízí novinka například focus mode, díky kterému zmizí z grafického rozhraní kancelářského balíku všechny rušivé prvky, aby se uživatelé mohli věnovat čistě práci. Vylepšena ale byla také práce s pery na dotykových obrazovkách, přibyl jazykový překladač či podpora 3D modelů.

OneNote bude součástí Windows

Součástí nového balíku již nebude aplikace OneNote, která sloužila především k vytváření poznámek. Microsoft se tento nástroj rozhodl implementovat přímo do operačního systému Windows. Stane se tak patrně s vydáním velké podzimní aktualizace.

Office 2019 bude nejprve určen pro velké firmy, teprve v půlce měsíce října přijde verze pro domácnost.

Zdroj: novinky.cz a businessworld.cz