Zajišťujeme zpětný odběr elektrozařízení z domácností a oddělený sběr elektroodpadu, baterií a akumulátorů, v souladu s příslušnými právními předpisy. Zákazník je oprávněn zdarma odevzdat staré elektrozařízení při nákupu nového obdobného elektrozařízení, nebo baterií či akumulátorů na jakékoliv naší prodejně. Kontakty na naše prodejny najdete zde.

Dále zajišťujeme zpětný odběr elektrozařízení od domácností zdarma přímo v domácnosti, pokud si zákazník objedná zboží podobného typu a použití. Zpětný odběr se vztahuje na elektrozařízení v počtu odpovídajícím objednanému zboží. V případě zájmu o tuto službu toto uveďte do poznámky Vaší objednávky.

V našich prodejnách můžete také zdarma odevzdat vysloužilé elektrozařízení typu počítače, notebooky, tiskárny, komponenty počítačů a notebooků, prázdné tonerové a inkoustové kazety i když se nejedná o výrobky koupené u nás a jiné zařízení u nás nekupujete.

Elektrozařízení, elektroodpad, baterie ani akumulátory nesmí být odstraňovány spolu se směsným odpadem, ale musí být odkládány na místech k tomu určených, tj. ve sběrných dvorech nebo místech jejich zpětného odběru, např. na místech uvedených výše. Uvedená zařízení a odpady budou dále využity k výrobě nových zařízení. Nebezpečné a škodlivé látky z těchto zařízení a odpadů mohou poškodit životní prostředí či lidské zdraví. Další informace naleznete na stránkách REMA systému v jehož spolupráci likvidaci zajišťujeme.