Co je DVB-T2?

DVB-T2 je nový standard digitálního pozemního televizního vysílání, který na území České republiky od roku 2020 začne nahrazovat stávající vysílací standard DVB-T. Televizní stanice jsou shlukovány do tzv. multiplexů. Obraz je komprimován do licencovaných formátů MPEG-4 AVC (H.264) či MPEG-H HEVC (H.265) (umožňuje tzv. UHDTV s vysokým rozlišením).

Kdy se DVB-T2 spustí v Ústeckém kraji?

Dne 30.01.2020 se spustí vysílání na obou vysilačích, tzn jak v Ústí nad Labem na Bukové hoře, tak v Chomutově na vysílači Jedlák.

Přechod z DVB-T na DVB-T2

Stávající televize nebo set-top boxy, které jsou schopny přijímat DVB-T nebudou schopné přijímat signál v DVB-T2. I když máte novější zařízení vyrobené před rokem 2017, které podporuje standard DVB-T2 s kódováním MPEG4, na českém trhu budou fungovat pouze přijímače, které k tomu všemu zvládají nejnovější kódování HEVC. Podpora DVB-T2 a zároveň HEVC je klíčová, jinak zařízení nebude schopno zobrazit toto vysílání. V takovém případě je nutné pořídit set-top-box nebo vyměnit televizi.

Není DVB-T2 jako DVB-T2 + HEVC

Zkusili jste příjem nových DVB-T2 sítí na vaší současné televizi a vidíte jen černou obrazovku nebo slyšlíte jen zvuk i přesto, že váš přijímač podporuje standard DVB-T2? Poradíme vám. Je možné, že Vaše televize sice “umí” přijímat signál v DVB-T2, ale nerozezná kodek HEVC. V českých domácnostech je odhadem několik tisíc takových přijímačů. I v tomto případě tedy budete potřebovat ke své televizi samostatný set top box s podporou DVB-T2 + HEVC.

Televizní přijímače DVB-T2 bez podpory HEVC byly dostupné v některých obchodech s elektronikou ještě před rokem, kdy nebyla natolik rozšířená certifikace vhodných televizí. Poctiví obchodníci však už prodávají pouze televize, které HEVC podporují. I přesto doporučujeme při koupi nového přijímače, aby se záklazník aktivně zajímal u svého prodejce, zda vyhlídnutá televize podporuje DVB-T2 společně s HEVC.

Máme pro vás připravené kvalitní set-top-box k okamžitému použití, nemusíte hned kupovat novou televizi

Set-top-box Maxxo HD DVB-T2 + Senior ovladač
cena: 659,- s DPH Kup zde …
Set-top-box Alma 2880 Mini
cena: 599,- s DPH Kup zde …
Set-top-box máme skladem na prodejnách tak na našem eshopu

Výsledek obrázku pro ZBRE50403
Set-top-box, DVB-T2, H.265 CRA ověřeno, Full HD, HDMI, RJ-45, SCART, USB + Senior ovladač

.

Set-top-box Alma 2880 Mini Set-top-box, DVB-T2, Full HD, MPEG2, MPEG4, H.265, HEVC, CRA ověřeno, PVR, EPG, USB, HDMI